Лудогорец наказа пропуските на ЦСКА и взе дербито в Разград

Лудогорец наказа пропуските на ЦСКА и взе дербито в Разград Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец излъга ЦСКА и надделя с 2:1 на "Хювефарма Арена" в дербито от 13-тия кръг на efbet Лига.

"Армейците" създадоха повече положения в мача и изглеждаха по-опасният отбор на терена, но пропуснаха своите шансове и бяха отчаяни от Серджио Падт. В отбрана пък тимът на Саша Илич допусна два лековати гола.

Срещата започна с по едно положение и пред двете врати, а в 8-ата минута домакините поведоха.

Разкъсаната защита на ЦСКА не успя да противодейства след един пробив отляво на Рик Джонатан, който центрира и Матиас Тисера засече отблизо за 1:0.

След това "червените" поискаха дузпа за игра с ръка, а Маурисио Гарсес и Жираир Шагоян отправиха опасни удари, спасени от Падт.

С началото на второто полувреме настъпателната игра на гостите продължи и даде резултат в 55-ата минута, когато Амос Юга изравни след центриране от корнер.

После Браян Морено направи голям пропуск, а по-късно пропусна и резервата Дюкенс Назон.

ЦСКА се радваше на силен период, но в 79-ата минута защитата проспа едно подаване към Якуб Пьотровски в наказателното поле и той с лек удар в далечния ъгъл направи Бусато безпомощен за 2:1.

Към края Падт спаси още един удар на Шагоян. В добавеното време гостите бяха хвърлили всичко в атака и Лудогорец изпусна чисто положение при контраатака, но все пак грабна победата.

Така ЦСКА вече няма победа в Разград в осем поредни мача.

В класирането продължава да води ЦСКА 1948 с 27 т. и два мача повече, следван от Лудогорец с 26 т. и ЦСКА с 25.