Новакът Крумовград спъна и Левски

Новакът Крумовград спъна и Левски Снимка: Startphoto.bg

Новакът в efbet Лига Крумовград успя да спъне и Левски и се пребори за 2:2 в домакинството си от 9-ия кръг на шампионата.

Мачът в Пловдив завърши с издънка на левскарите, които дълго време водеха в резултата, но не удържаха предимството си.

Крумовград пък си извоюва още един престижен резултат, след като успя да постигне победи над Лудогорец и ЦСКА 1948.

Символичните домакини поведоха в 21-вата минута, когато Димитър Тонев стреля от дистанция и след рикошет в Кристиан Димитров топката влезе във вратата за 1:0.

Левски обаче стигна до бърз обрат, като първо Цунами изравни с глава след корнер, а после Рикардиньо завърши с левия крак в близкия ъгъл за 2:1.

Тимът на Николай Костов обаче подходи нехайно към мача и заигра твърде пасивно, пазейки преднината си.

В 75-ата минута защитата на гостите се провали при едно центриране отдясно и остави Александър Колев да се пребори за топката и да отправи удар в ъгъла за 2:2.

До края Левски се хвърли в някакъв хаотичен натиск, но нямаше идея как да стигне до победата.

Така след всички срещи от кръга Левски е на трето място с 16 т., на 9 зад лидера Локомотив Пловдив, но и с мач по-малко.