Очаквано Лудогорец си го изкара на Ботев във Враца

Очаквано Лудогорец си го изкара на Ботев във Враца Снимка: start-photo.bg

След отпадането от Шампионската лига Лудогорец се отприщи в родното първенство и разгроми Ботев Враца като гост с 5:0.

Начало на наказателната акция даде Руан Секо още в осмата минута, прокарвайки топката между краката на вратаря от малък ъгъл.

В 16-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Барбоса си изкара директен червен картон за опасно влизане.

Останалите четири попадения паднаха през втората част. Три минути след почивката Сон покачи на 2:0, а в рамките на 10 минути Лудогорец оформи разгрома.

В 63-тата Педро Нареси направи 3:0, а само две по-късно Витри вкара още един. За крайното 5:0 се разписа Кирил Десподов в 73-тата.

В самия край Текптей можеше да вкара шести гол за шампионите, но ударът му попадна в страничната греда.

С победата Лудогорец има шест точки от три мача на третата позиция. За Ботев това бе четвърти мач, а тимът от Враца има само три спечелени точки на 13-ото място.