ЦСКА със знаменит обрат нахлу в групите на Лигата на конференциите!

ЦСКА със знаменит обрат нахлу в групите на Лигата на конференциите! Снимка: Lap.bg

ЦСКА изигра знаменит европейски мач и след победа с 3:0 над Виктория Пилзен влезе в груповата фаза на новия турнир на УЕФА - Лигата на конференциите.

"Червените" направиха голям двубой на "Васил Левски" и заличиха загубата с 0:2 в първия мач, като за целта трябваше да минат през продължения и да водят 120-минутна битка с коравите чехи.

Футболистите на Стойчо Младенов откриха рано в резултата и удвоиха преднината си през втората част, за да вкарат срещата в продължения. Там те даже останаха с 10 души, но проявиха невероятен характер и с гол на Юрген Матей минута преди края хвърлиха в еуфория своите привърженици.

Срещата започна с чисто положение за гостите, при което Густаво Бусато направи много важно спасяване срещу Томаш Хори, останал очи в очи с него.

Само три минути по-късно обаче ЦСКА поведе. Вилдсхут намери Греъм Кери, който вместо да подаде, реши да стреля от малък ъгъл и със страхотен удар порази вратата на Виктория, а стадионът избухна - 1:0!

Така още след 7 минути игра "червените" заличиха един от двата гола аванс на съперника.

Играчите на Стойчо Младенов продължиха да атакуват и да натискат, но постепенно Виктория изравни играта и също създаде някои опасности, а мачът беше много динамичен.

В 40-ата минута Шулц вкара на празна врата и привържениците на ЦСКА изтръпнаха, но голът не беше признат, защото преди това топката беше напуснала очертанията на игрището.

Снимка: Lap.bg

В началото на втората част темпото спадна и двата отбора подходиха по-внимателно.

ЦСКА обаче изчакваше своя момент и в 63-тата минута изравни общия резултат.

Георги Йомов се разписа след силен индивидуален пробив и удар извън наказателното поле, при който му помогна и рикошет в противников защитник - 2:0!

До края на редовното време ЦСКА беше по-добрият тим на терена и имаше няколко нелоши ситуации окончателно да повали Виктория.

Чехите обаче издържаха в защита и мачът влезе в продължения.

В тях и двата тима не се отказаха да атакуват, а в 96-ата минута Виктория имаше добър шанс след грешка на Жеферсон при корнер, но ударът на Буха срещна тялото на намиращия се в засада Москера.

В 111-тата минута Жорди Кайседо направи глупаво нарушение и беше изгонен с втори жълт картон, а ЦСКА трябваше да доиграе с човек по-малко.

Това обаче не спря "армейците" и в 119-ата минута Юрген Матей вкара скъпоценния гол с глава след плонж, а топката беше отклонена на далечната греда от Жеферсон.

Така чехите бяха пречупени, а ЦСКА си осигури евромачове поне до края на годината.

Отборът очаква жребия за груповата фаза на Лигата на конференциите, който ще бъде изтеглен в петък.