Брилянтен Шик и гол от центъра смълчаха Шотландия (видео)

Брилянтен Шик и гол от центъра смълчаха Шотландия (видео) Снимка: Getty Images

Чехия победи Шотландия с 2:0 в доста интересен втори двубой от Група D за нещастие на феновете на "Хемпдън Парк" в Глазгоу. В неделния ден Англия надви Хърватия с 1:0 в откриващия двубой от групата.

Срещата бе изключително оспорвана, въпреки че островитяните не успяха да се разпишат. И двата гола за чехите отбеляза Патрик Шик, като второто бе с изпълнение от центъра на терена!

Шик откри резултата в края на първата част, засичайки с глава центриране на Цоуфал.

След почивката и двата тима имаха по няколко шанса за гол. Стражът на Шотландия Дейвид Маршал отрази опасен удар на Шик, а тимът на Стийв Кларк отговори с няколко изстрела по посока вратата на Томаш Вацлик, един от които срещна и напречната греда.

Шотландците се бяха хвърлили да изравняват резултата, но в 52-рата минута бяха хванати на контра. Вратарят Маршал бе излязъл непредвидено почти до централния кръг на терена, когато топката се озова в краката на Шик.

Нападателят на Байер Леверкузен видя опразнената врата и тичащия към нея Маршал и реши да се пробва. Замахна с левия крак и прати кълбото точно под гредата, след което и то, и вратарят се оплетоха в мрежата пред погледите на преобладаващото количество шотландски фенове по трибуните.

В последните секунди Маршал направи още едно спасяване, отразявайки удар отблизо на току-що появилия се в игра на мястото на автора на двата гола Шик Михал Кърменчик. Въпреки грешката си при гола от центъра, Маршал направи половин дузина спасявания, с което отърва тима си от разгром.

С двата си гола Шик се изравни на върха при голмайсторите с Ромелу Лукаку от Белгия, а Чехия временно оглави класирането в групата.