Неубедителна Белгия се измъкна в най-завързаната група, Украйна приключи

Неубедителна Белгия се измъкна в най-завързаната група, Украйна приключи Снимка: Getty Images

Белгия се класира напред на Евро 2024, въпреки неубедителната си игра, а Украйна отпада от първенството след развръзката в най-завързаната група "Е" на шампионата.

Последните мачове от групата донесоха две равенства - 0:0 между Белгия и Украйна и 1:1 между Румъния и Словакия.

Всички отбори завършиха с по 4 т., но головата разлика постави румънците на първо място и белгийците на второ.

Словакия също продължава към следващата фаза като един от най-добрите трети отбори, докато горчилката остава за Украйна, която до последно преследваше победата срещу Белгия.

В началото Ромелу Лукаку направи пропуск за своите, но после до почивката по-опасните положения бяха на сметката на Украйна.

През второто полувреме Белгия наложи по-сериозен натиск, но той не продължи дълго и донесе само един опасен удар на Яник Ферейра Караско, спасен от вратаря.

После пак Украйна беше по-добрият отбор и Довбик направи пропуск. Руслан Малиновский пък стреля директно от корнер, но Кастелс успя да спаси от голлинията.

До финалните секунди напрежението пред белгийската врата оставаше, но тимът на Доменико Тедеско се измъкна.

По същото време Румъния и Словакия стигнаха до изгодно равенство, за което беше ясно, че ще класира и двата тима напред.

Словакия поведе в 24-тата минута след гол с глава на Ондрей Дуда при центриране отдясно.

Преди почивката Разван Марин изравни за Румъния от дузпа.

Второто място на Белгия означава, че тимът ще се изправи срещу Франция на осминафиналите.

Румъния пък ще срещне Словения или Нидерландия.