Марсело се завръща, Бразилия без Каземиро и Дъглас Коща

Добри новини за Марсело и Бразилия Снимка: Getty Images
Добри новини за Марсело и Бразилия

Брзилия отново ще може да разчита на титулярния си ляв бек Марсело.

30-годишният краен бранител издържа само 10 минути при победата с 2:0 над Сърбия в груповата фаза и бе заменен от Филипе Луиш.

Марсело получи болки в гърба, заради които пропусна и 1/8-финала срещу Мексико, но отново ще бъде на разположение на селекционера Тите за четвъртфиналния сблъсък с Белгия тази вечер.

Очаква се защитникът на Реал Мадрид да бъде титуляр и отново да подкрепя усилено Неймар по левия фланг на атаката на „селесао“.

Наставникът на Бразилия не потвърди кой от двамата ще бъде титуляр на пресконференцията си преди двубоя, но каза, че Марсело е готов: „Филипе Луиш игра добре в тези два мача, но Марсело е готов.“

Въпреки че отбеляза втория гол за успеха с 2:0 срещу Мексико, Роберто Фирмино отново може да не получи титулярно място, като се очаква „селесао“ отново да излезе с Габриел Жезус на върха на атаката срещу Белгия.

„Тактиката се определя според двубоя. Подвижността е много важна и Жезус я има. Всички футболисти, взели участие, бяха ефективни. Треньорът трябва да мисли за нуждите на отбора“, добави Тите.

Каземиро няма да може да вземе участие в мача, тъй като получи втори жълт картон и е наказан, докато Дъглас Коща е контузен и също е аут.

Вариантите пред Тите за заместник на Каземиро в средата на терена са Фернандиньо и новото попълнение на Манчестър Юнайтед – Фред. По-възможният вариант обаче изглежда Фернандиньо.

От друга страна, Роберто Мартинес няма никакви проблеми със състава си и ще има на разположение всичките си футболисти за големия мач срещу Бразилия, който е тази вечер от 21:00 часа.