С две дузпи Роналдо донесе нова победа на Ювентус

С два точни удара от бялата точка Роналдо добави нови голове към сметката си този сезон Снимка: Getty Images

Ювентус отнесе Фиорентина с 3:0 у дома в Серия А и поне временно поведе с 6 т. пред втория Интер.

Кристиано Роналдо отново беше водещата фигура за "бианконерите" и реализира първите два гола от дузпи.

Той вече има попадения в девет поредни мача от първенството и изравни досегашния рекорд на Давид Трезеге.

Първият наказателен удар дойде в 37-ата минута и беше отсъдена за игра с ръка. В 80-ата минута Бентанкур спечели втората дузпа и Роналдо отново беше точен.

В самия край Матайс де Лихт вкара с глава след корнер за 3:0.

Така Юве има вече 54 т. на върха в класирането, докато Интер има 48, но е и с мач по-малко, който ще изиграе по-късно днес срещу Удинезе.