Англия вкара и изпусна дузпа, но все пак би Румъния

Англия вкара и изпусна дузпа, но все пак би Румъния Снимка: Getty Images

Англия спечели и втората си контрола преди Евро 2020, побеждавайки Румъния с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на капитана в днешния ден за "трите лъва" Маркъс Рашфорд от дузпа в 68-ата минута.

Малко по-късно румънците имаха най-добрия си шанс за изравняване, но удари към вратата на Англия на два пъти бяха блокирани, първо, от Тайрън Мингс, а след това и след блестящо спасяване на вратаря Сам Джонстън, който направи дебюта си за "трите лъва".

В 77-ата минута Англия получи възможност да изпълнява втора дузпа. Рашфорд вече бе заменен, а Джордан Хендерсън, който пое капитанската лентата, взе топката от Доминик Калвърт-Люин, който бе фаулираният играч при отсъждането на наказателния удар.

Халфът на Ливърпул се надяваше да отбележи първия си гол с националната фланелка в 59-ия си мач за Англия, но пропусна след страхотно спасяване на Флорин Ница.

В последните минути Англия пропусна да вкара още поне веднъж, като най-близо до гола бе резервата Джуд Белингам, чийто удар бе изчистен точно пред гол линията.

Англия започва участието си на Евро 2020 в неделя, като първият тест за момчетата на Гарет Саутгейт е Хърватия. Двубоят ще бъде повторение на единия полуфинал от мондиала в Русия, като "трите лъва" имат да си връщат на Лука Модрич и компания.