Арсенал счупи рекорди при поредната си наказателна акция

Арсенал счупи рекорди при поредната си наказателна акция Снимка: Getty Images

Наказателната акция на Арсенал във Висшата лига продължи с унищожително 6:0 при гостуването на последния Шефилд Юнайтед.

"Артилеристите" продължават да показват уникална голова форма в първенството и този път водеха с 5:0 още на полувремето, което е най-голямата преднина в тяхната история след първите 45 минути.

Още в 5-ата минута Мартин Йодегор откри, после Богъл си вкара автогол, а Габриел Мартинели и Кай Хаверц докараха резултата до 4:0 още в 25-ата минута.

Деклан Райс направи 5:0, а през второто полувреме се разписа и бранителят Бен Уайт.

Така Арсенал стана първият тим, който вкарва пет или повече гола в три поредни гостувания от Висшата лига.

В класирането отборът на Микел Артета остава трети, на 2 т. зад лидера Ливърпул и на точка зад втория Манчестър Сити.