Безкомпромисен Интер взе голяма победа в дербито и отива на финал

Безкомпромисен Интер взе голяма победа в дербито и отива на финал Снимка: Getty Images

Интер постигна гръмка победа над големия съперник Милан с 3:0 в дербито реванш от полуфиналите за Купата на Италия.

Този път "нерадзурите" показаха страхотна ефективност и си заслужиха класирането на финала в турнира, където ще спорят с Ювентус или Фиорентина.

След нулевото равенство в първия мач, градските съперници изиграха далеч по-динамичен и атрактивен реванш.

Още в 4-тата минута Лаутаро се разписа с ефектно воле след пас на Матео Дармиан и двубоят стана двуостър.

Самир Ханданович на два пъти спаси удари на Рафаел Леао, а Иван Перишич предотврати сигурен изравнителен гол с решителен шпагат в последния момент.

Точно когато Милан беше създал две опасности, Лаутаро избухна с втори гол, като се възползва от извеждащо подаване на Хоакин Кореа.

Най-спорният момент дойде в 68-ата минута, когато Исмаел Бенасер прати топката във вратата на Интер с плътен удар отдалеч.

Изглеждаше, че "росонерите" са се върнали в мача, но ВАР се намеси и след дълго разглеждане главният съдия отмени гола, защото прецени, че намиращият се в засада Пиер Калулу е влияел на играта и е попречил на Ханданович.

В 82-рата минута резервата Робин Госенс отбеляза първото си попадение с екипа на Интер и реши всичко в мача.

Другият полуфинален реванш между Ювентус и Фиорентина ще се изиграе в сряда вечерта. Юве спечели с 1:0 първата среща.