Бразилска класа донесе на Юнайтед успех за Купата

Бразилска класа донесе на Юнайтед успех за Купата Снимка: Getty Images

С бразилски голове Манчестър Юнайтед преодоля четвъртия кръг на ФА Къп след домакинска победа с 3:1 над Рединг.

Домакините се разиграха през второто полувреме, след като през първото не успяха да превземат вратата на втородивизионния съперник.

Маркъс Рашфорд си мислеше, че е открил резултата в 37-ата минута, когато стреля отблизо с глава, но ВАР видя засада на участвалия в атаката Ваут Вегхорст.

В началото на второто полувреме два бързи гола на Каземиро отвориха мача.

В 55-ата минута бразилецът откри с прехвърлящ удар след подаване на Антони. Три минути по-късно Каземиро се разписа с далечен фалцов изстрел за 2:0.

Анди Керъл от гостите получи два бързи жълти картона и пое към съблекалните, а с човек повече Юнайтед бързо вкара и трети гол.

Този път Фред се разписа, като технично отклони във вратата центриране на Бруно Фернандеш.

Амаду Мбенг отбеляза почетния гол за Рединг с глава след корнер, но въпреки някои обещаващи атаки до края, гостите нямаха сили за повече.