Фати се разписа, но не поздрави Шави. Барса "писа" 4-ка на Елче

Фати се разписа, но не поздрави Шави. Барса "писа" 4-ка на Елче Снимка: Getty Images

Барселона записа четвърта поредна победа в Ла Лига след 4:0 в гостуването си на последния Елче.

Роберт Левандовски вкара нови два гола за каталунците, с което увеличи сметката си на 27 попадения от началото на сезона. Ансу Фати и Феран Торес също успяха да се разпишат.

Въпреки че вкара един от головете за успеха, Фати подсили слуховете, че ще напусне Барселона през лятото. След като бе сменен минути преди края, "десетката" седна директно на пейката, без да поздрави Шави, минавайки покрай него.

В добавеното време и гостите имаха шанс за почетно попадение, но с прекрасно двойно спасяване Тер Стеген запази вратата си суха.

След 27 изиграни мача Барселона има вече 71 точки на върха в класирането, с цели 15 пред втория Реал Мадрид, който в неделя приема Валядолид.

Елче остава последен с 13 пункта и е почти сигурен изпадащ, тъй като го делят цели 14 точки от първия отбор над чертата.