Хърватин вилня за Сити в Лондон, "гражданите" вече са първи

Хърватският национал Йошко Гвардиол вкара два гола, а Манчестър Сити записа убедително 4:0 като гост на Фулъм в мач от 37-ия кръг на Висшата лига. По този начин тимът на Пеп Гуардиола свали от първото място Арсенал, който ще може да си го върне в неделя при победа в дербито с Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд".

Сити води с две точки, а даже и да успее да стигне до успеха утре в Манчестър, Арсенал много скоро отново може да се озове на втората позиция, тъй като във вторник "гражданите" ще изиграят отложената си среща с Тотнъм.

Фулъм изобщо не успя да затрудни шампионите и за целия мач отправи само един точен удар към вратата им.

Сити вкара първото си попадение преди да е изминал и четвърт час. В 12-ата минута Гвардиол тръгна на пробив отляво, направи двойно с Де Бройне, след което влезе в наказателното поле между двама бранители и стреля прецизно в ъгъла. До края на полувремето гостите създадоха още няколко опасности, но резултатът остана непроменен.

Наближаваше час от началото, когато Сити удвои. Силва много добре се справи с Робинсън около тъчлинията, след което напредна и буквално бе отнесен пред наказателното поле от връхлитащия Палиня. Топката обаче стигна до Фоудън, който много точно я насочи към ъгъла за 0:2.

Йошко Гвардиол се разписа за втори път в 73-тата минута, след като Силва центрира към далечната греда, където Аканжи и хърватинът атакуваха топката, но последният достигна до нея и отблизо я прати под плонжа на Лено.

Крайният резултат бе оформен от Хулиан Алварес от дузпа.