Хелоуински кошмар за Челси срещу бившия отбор на Греъм Потър

Хелоуински кошмар за Челси срещу бившия отбор на Греъм Потър Снимка: Getty Images

Два дни преди Хелоуин Челси допусна кошмарна загуба с 1:4 в гостуването си на бившия тим на Греъм Потър - Брайтън.

За капак на всичко, Кепа Арисабалага, на когото Потър разчита изцяло в последно време, бе заменен на почивката - при резултат 0:3, като вероятно става въпрос за контузия. На негово място на терена се появи Едуард Менди, като все още не е ясно колко сериозна е евентуалната травма на Кепа.

"Чайките" водеха с 3:0 още на почивката. Леандро Тросар откри резултата още в петата минута, след което Рубен Лофтъс-Чийк и Трево Чалоба си отбелязаха автоголове.

Секунди след почивката Кай Хаверц намали резултата на 1:3, но в добавеното време Паскал Грос оформи крайното 4:1 в полза на Брайтън.

Успехът бе първи за Роберто де Дзерби начело на "чайките" и първа тяхна победа над Челси за първенство, като цяло.

Загубата остави Челси на петата позиция с 21 точки, докато Брайтън е седми с 18.

В друг мач, игран по същото време, Тотнъм записа труден успех с 3:2 като гост на 14-ия Борнемут, след който остава на третото място с 26 точки, на три зад лидера Манчестър Сити.