И Арсенал преклони глава пред летящия Астън Вила

И Арсенал преклони глава пред летящия Астън Вила Снимка: Getty Images

Астън Вила постигна поредна голяма домакинска победа и удари с 1:0 доскорошния лидер в класирането Арсенал.

В напечен сблъсък на "Вила Парк" домакините надделяха с ранен гол на Джон Макгин и така техният мениджър Унай Емери не пропусна да огорчи бившия си отбор.

Само преди няколко дни и шампионът Манчестър Сити преклони глава на същия стадион, а бирмингамци продължават да летят във Висшата лига и са само на 2 т. от върха в класирането.

Макгин се разписа в 7-ата минута, след като отлично обработи едно подаване на Леон Бейли отдясно, завъртя се и стреля точно с левия крак.

Последва силен период за гостите, които доминираха и създадоха няколко положения, но пропуските им попречиха да изравнят преди почивката.

Второто полувреме не беше толкова динамично и в него домакините положиха всички усилия да блокират съперника.

До най-спорния момент се стигна в последната минута, когато изравнително попадение на Арсенал не беше зачетено заради игра с ръка на Кай Хаверц.

До ситуацията се стигна след голям карамбол и ВАР дълго разглеждаше положението преди да вземе решение.

Заради поражението Арсенал изпусна първото място, на което се настани Ливърпул с 37 т.

"Артилеристите" са втори с 36, а Астън Вила е с 35.

Шампионът Манчестър Сити е с 30 и с мач по-малко.