Интер изкова обрат и се изкачи на второ място

Интер изкова обрат и се изкачи на второ място Снимка: Getty Images

Интер поне временно стъпи на второто място в Серия "А" след победа с 2:1 в гостуването на последния в таблицата Кремонезе.

"Нерадзурите" изоставаха в резултата и трябваше да се потрудят, за да стигнат до обрат, а за пореден път в герой се превърна Лаутаро Мартинес с двата си гола.

Домакините вкараха прекрасно попадение в 11-тата минута чрез Давид Окерере, който насочи фалцово топката в горния ляв ъгъл на Онана.

10 минути по-късно Лаутаро изравни с добавка след спасен удар от воле на Един Джеко.

След няколко сериозни пропуска Интер стигна до победен гол в 65-ата минута, когато аржентинският нападател извади доза късмет при завършващия си удар и му помогна рикошет в защитник.

Принос за гола отново имаше Джеко, който изведе съотборника си зад защитата.

В класирането Интер е втори с 40 т., но и с мач повече от конкурентите си Милан (38), Лацио (37) и Рома (37).