Интер нанесе болезнен удар по амбициите на Рома

Интер нанесе болезнен удар по амбициите на Рома Снимка: Getty Images

Интер спечели с 2:0 срещу Рома едно от дербитата на кръга в Италия.

"Нерадзурите" нанесоха голям удар по амбициите на съперника си за влизане в топ 4 на таблицата и на свой ред се завърнаха в четворката, изпреварвайки Милан.

На "Олимпико" Рома изигра много слаб двубой и не направи почти нищо в атака, заради което слезе до седмото място в класирането.

Федерико ди Марко отбеляза откриващия гол в 33-тата минута след центриране отдясно на Дъмфрис.

В 74-тата минута Роджър Ибанес направи голяма грешка при изнасянето на топката, Лаутаро изведе Ромелу Лукаку и белгиецът не сбърка от чиста позиция за 2:0.

Малко по-късно Лаутаро Мартинес удари и гредата.

Интер е на четвърто място с 63 т., колкото има и третият Ювентус преди утрешния си мач срещу Аталанта.

Рома остава с 58 т.

За Интер това е четвърта поредна победа в първенството и тя идва няколко дни преди първото мегадерби срещу Милан от полуфиналите на Шампионската лига.