Милан отново е в топ 4 след много важен успех над Лацио

Милан отново е в топ 4 след много важен успех над Лацио Снимка: Getty Images

Милан грабна много важна победа у дома с 2:0 над втория в класирането Лацио и поне временно се завърна в топ 4 на Серия "А".

Два гола през първото полувреме бяха достатъчни на Милан, за да вземе дербито и да остане в борбата за зона "Шампионска лига".

Лошата новина за "росонерите" дойде в самото начало, когато Рафаел Леао трябваше да бъде заменен принудително, а това се случва само няколко дни преди първия полуфинал от Шампионската лига срещу Интер.

В 17-ата минута Исмаел Бенасер откри резултата след отлична преса на Милан при аут за Лацио.

Бенасер притисна Маркос Антонио, който сбърка, след това Жиру веднага комбинира с алжиреца и той вкара във вратата.

В 29-ата минута Тео Ернандес удвои със страхотен гол след самостоятелен рейд и безпощаден изстрел от дистанция.

Милан вече е четвърти с 61 т., но е само на точка над Интер и на 3 над Аталанта и Рома, а всички конкуренти са с мач по-малко.

Лацио е на втората позиция с 64 т., но може да слезе под Ювентус (63), който утре гостува на Аталанта.