Коутиньо влезе с гръм и трясък и разплака Юнайтед

Коутиньо влезе с гръм и трясък и разплака Юнайтед Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед профука два гола преднина за 4 минути и стигна само до 2:2 в гостуването на Астън Вила от 22-рия кръг на Премиър лийг.

Новото попълнение на Вила и бивш играч на Ливърпул Филипе Коутиньо се превърна в герой за домакините с изравнителен гол десетина минути преди края, докато Юнайтед загуби поредни точки в борбата си за топ 4.

Преди броени дни манчестърският гранд преодоля същия съперник с победа с 1:0 за ФА Къп.

Днес Ралф Рангник беше оставил Кристиано Роналдо извън групата, а капитанът Хари Магуайър беше резерва. Юношата Антони Еланга пък изненадващо попадна сред титулярите.

Гостите започнаха добре и Бруно Фернандеш откри в 6-ата минута след голям гаф на вратаря Емилиано Мартинес, който пусна топката през ръцете си след неособено силния удар на португалеца.

В 67-ата минута Фернандеш удвои със същински снаряд след добра атака и изглеждаше, че тук всичко приключва в полза на "червените дяволи".

После обаче дойдоха минутите на Вила и първо Джейкъб Рамзи намали, а 4 минути по-късно влезлият от скамейката Коутиньо изравни отблизо с първото си попадение за бирмингамци.

В класирането Юнайтед е седми с 32 т., на 5 зад четвъртия Уест Хем, който обаче има и мач повече.