Край на победната серия на Барселона

Край на победната серия на Барселона Снимка: Getty Images

Барселона прекъсна победната си серия и стигна само до 2:2 при гостуването на Майорка в седмия кръг на Ла Лига.

След пет поредни успеха в шампионата, този път каталунците не стигнаха до трите точки, а постигнаха само частичен обрат.

Барса на два пъти трябваше да догонва в резултата, за да стигне до равенството.

Шави беше прибегнал до ротации в състава и беше оставил Роберт Левандовски на пейката, а промените в отбрана също се отразиха и отборът беше доста неубедителен в задни позиции.

Майорка откри още в 8-ата минута, когато Тер Щеген сгреши един пас и топката беше загубена пред пеналта.

От втория опит Санчес подаде точно отдясно и Ведад Муричи засече във вратата за 1:0.

Барселона успя да наложи натиск, но играта на каталунците никак не вървеше до 41-вата минута, когато Рафиня отправи отличен удар извън наказателното поле и изравни.

Последваха силни минути за гостите и първо Рафиня направи пропуск сам срещу вратаря, а после изстрел на Жоао Феликс беше спасен.

В добавеното време на първата част обаче Муричи отклони с глава подаване от стража Райкович и изведе Абдон Пратс, който изпревари Тер Щеген и чукна покрай германеца за 2:1.

През второто полувреме силното включване на Ламин Ямал даде резултат и изостри играта на "блаугранас".

Ямал първо спечели дузпа, но тя беше отменена с намеса на ВАР.

В 75-ата минута тийнейджърът подхвана най-добрата атака на своя тим в мача, Рафиня центрира отдясно, Левандовски хитро пропусна топката и Фермин Лопес отблизо изравни.

До края натискът на Барселона не даде резултат, а със стегнатата си игра Майорка си заслужи точката.

В класирането Барса излиза еднолично начело със 17 т., но следват Жирона с 16 и Реал Мадрид с 15, които още не са изиграли своите мачове от кръга.