Ливърпул намали изоставането си до Сити след спорна дузпа в края

Ливърпул намали изоставането си до Сити след спорна дузпа в края Снимка: Getty Images

Ливърпул победи Кристъл Палас с 3:1 като гост и по този начин намали изоставането си до лидера Манчестър Сити на девет точки.

В събота "гражданите" стигнаха до само 1:1 срещу Саутхемптън, а тимът на Юрген Клоп е и с мач по-малко.

Ливърпул контролира събитията на терена през първата част, но през втората отстъпи инициативата и Палас на няколко пъти бе близо до изравняването, но спорна дузпа в самия край на мача сложи точка на спора.

Върджил ван Дайк откри резултата още в осмата минута, засичайки с глава центриране от корнер, а в 32-рата Алекс Окслейд-Чембърлейн покачи на 2:0, възползвайки се от прекрасен диагонален пас на Андрю Робъртсън, който асистира и за първия гол.

В началото на втората част Одсон Едуар намали на 1:2, като Палас създаде още няколко опасности пред вратата на Алисон, с които бразилецът трябваше да се справи. Тимът на Патрик Виейра използваше дълги подавания зад гърба на отбраната на гостите, с които успяваха да изненадат противника си, но на няколко пъти Алисон спасяваше мърсисайдци.

Две минути преди края на редовното време Ливърпул получи дузпа. Диого Жота падна в наказателното поле след контакт с вратаря на домакините и след няколкоминутно чудене и проверка с ВАР реферът Кевин Френд най-накрая посочи бялата точка. Отсъждането бе доста дискусионно, тъй като Жота вече бе отиграл топката, която излизаше в аут, като изглеждаше по-скоро, че португалецът търсеше контакта, а не толкова бе съборен от вратаря.

Фабиньо стреля точно от бялата точка и не позволи на Палас да търси изравнително попадение в последните секунди.

Междувременно Арсенал не успя да спечели домакинството си на Бърнли, което ги оставя на шестата позиция, на две точки зад четвъртия Манчестър Юнайтед, но тимът на Микел Артета е с мач по-малко.