Манчестър Сити се класира за полуфиналите на ФА къп

Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 у дома и си осигури място на полуфиналите в турнира ФА къп. И двете попадения за "гражданите" реализира португалецът Бернардо Силва през първото полувреме.

Двата тима започнаха на високи обороти и си размениха няколко атаки, но без нещо сериозно в първите десетина минути. "Гражданите" успяха да излязат напред в първия случай, в който се задържаха по-дълго около наказателното поле на "свраките", размениха поредица от пасове, а в крайна сметка Бернардо Силва влезе в наказателното поле и стреля, а рикошет в крака на Джамал Лоселс се оказа неспасяем за Мартин Дубравка.

Шампионите нанесоха втория си удар отново така спокойно и неочаквано след половин час игра. Тогава отново португалският плеймейкър пое топката пред наказателното поле, стреля, ударът му се отклони в главата на Свен Ботман и напълно обърка Дубравка, влитайки в мрежата му за втори път.

Изковали надеждния аванс от два гола, домакините продължиха да контролират събитията на терена и след почивката.

Сити имаше достатъчно положения да направи успеха си още по-убедителен, но до края резултатът остана непроменен.

По-рано в събота елитният Уулвърхамптън бе изхвърлен от играещия в Чемпиъншип Ковънтри след 2:3 на неговия "Молиню".