Неочакван голмайстор спаси Юнайтед от загуба в късна драма на "Стамфорд Бридж"

Неочакван голмайстор спаси Юнайтед от загуба в късна драма на "Стамфорд Бридж" Снимка: Getty Images

Челси и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в дербито от 13-тия кръг на Премиър лийг и записаха пето поредно равенство помежду си.

Съперниците си размениха два късни гола, като първо Челси откри от дузпа, а Каземиро спаси гостите от загуба дълбоко в добавеното време.

До попадението на Челси се стигна заради необмислена постъпка на резервата Скот Мактоминей в 84-тата минута.

Халфът задържа и събори Армандо Броя в пеналта при един корнер, което логично доведе до дузпа за Челси.

Жоржиньо направи едно от типичните си изпълнения с отскок и прати Давид де Хеа в другия ъгъл за 1:0.

Финалният щурм на гостите даде резултат и в 94-тата минута Каземиро се превърна в герой за Юнайтед.

Бразилецът стреля с глава при едно центриране отдалеч, Кепа отклони топката в гредата, но тя тупна зад голлинията - 1:1.

Юнайтед може да се сърди само на себе си, че не спечели мача, защото пропусна редица положения през първата част.

Кепа Арисабалага затвърди страхотната си форма на вратата на Челси и на няколко пъти спаси удари на Маркъс Рашфорд и Антони.

В единия случай Рашфорд беше очи в очи с вратаря, а в самия край на полувремето Антони не уцели вратата с десния крак от чиста позиция.

През второто полувреме Челси се представи по-добре, а Трево Чалоба нацели външната страна на гредата с глава след един ъглов удар.

Двата тима поделиха точките и остават един до друг в класирането, като Челси е четвърти с 21 т., а Юнайтед e на пето място с 20.