Неочакван срив за Барселона в Ла Лига

Неочакван срив за Барселона в Ла Лига Снимка: Getty Images

Барселона изненадващо загуби с 0:1 гостуването на Алмерия в Ла Лига и пропусна да излезе с цели 10 точки пред втория в класирането Реал Мадрид.

Тимът на Шави Ернандес изглеждаше изморен и се представи твърде вяло, създаде малко положения и не успя да намери никакъв ритъм в играта си.

Домакините пък използваха още първото си положение и в 24-тата минута поведоха. Билал Туре получи зад защитата и сам срещу Тер Щеген разпечата вратата със страхотен удар от въздуха.

През първото полувреме Барса така и не отправи точен удар, а натискът след почивката също не доведе до нищо, въпреки множеството атаки.

В края Тер Щеген спаси чисто положение, което щеше да донесе втори гол на Алмерия.

Това беше едва втора загуба за Барселона от началото на сезона в Ла Лига.

Каталунците все още имат добра преднина от 7 т. на върха в класирането пред преследвача Реал.

Притеснителното за Шави обаче е, че тимът му влезе в серия от две поредни загуби (днешната и тази от Манчестър Юнайтед в Лига Европа) точно преди Ел Класико.

Срещата с Реал от полуфиналите за Купата на краля предстои в четвъртък.