Нежелан блесна в осакатения състав на Барселона

Нежелан блесна в осакатения състав на Барселона Снимка: Getty Images

Барселона записа успешен старт на календарната година с изстрадана победа с 1:0 в гостуването на Майорка от 19-ия кръг на Ла Лига.

Нароченият за гонене нападател Люк де Йонг отбеляза единствения гол и доближи своя тим само на точка от топ 4 в таблицата.

Де Йонг е нежелан от треньора Шави Ернандес и беше сред титулярите защото всички останали не бяха на разположение за двубоя. Каталунците влязоха в мача с цели 15 отсъстващи от първия отбор заради контузии, наказания и коронавирус.

Затова Шави беше принуден да попълни групата с юноши, но въпреки това Барса се справи и от самото начало показа агресия и желание за победа.

След като измина половина час игра, Люк де Йонг на два пъти удари гредите в разстояние на няколко секунди, като вторият път отправи атрактивен ножичен удар.

Минута преди края на полувремето Де Йонг все пак се разписа с глава след центриране на Мингеса.

През втората част нивото на Барса падна и в състава си пролича умора.

Майорка натисна и в 92-рата минута стигна до златен шанс за изравняване, но Тер Щеген направи невероятно спасяване с една ръка.

Така гостите взеха трите точки и вече са на крачка от топ 4 в класирането.

Барселона е на петата позиция с 31 т. и остава малко зад Атлетико Мадрид (32) и Бетис (33).