Нов трилър за Барса с двойна дузпа на Левандовски и инфарктен завършек

Нов трилър за Барса с двойна дузпа на Левандовски и инфарктен завършек Снимка: Getty Images

Барселона изстрада три точки с победен гол в 97-ата минута и надделя с 2:1 в гостуването на Селта от Ла Лига.

Два гола на Роберт Левандовски осигуриха победата, като вторият в продължението падна от дузпа, която беше изпълнена два пъти.

Тимът на Рафа Бенитес пък беше на крачка от това да вземе важна точка от Барса в борбата си за оцеляване.

Каталунците успяха да поведат в края на първото полувреме с марков гол на Левандовски, който светкавично си освободи място за стрелба и порази вратата с десния крак.

Секунди след почивката обаче Яго Аспас изравни след рикошет в крака на Жул Кунде.

Опитите на Барса да поведе отново не водеха до нищо чак до 93-тата минута, когато Ламин Ямал беше изритан в пеналта и се стигна до дузпа.

Първият удар на Лева от бялата точка беше спасен от Гуаита, но се оказа, че стражът е излязъл пред голлинията си.

Затова нападателят изпълни повторно и този път беше точен, а при второто изпълнение имаше навлизане на Рафиня в полето, но то остана незабелязано от съдиите.

Барселона остава на третото място в класирането с 54 т., а лидерът Реал Мадрид е с 61 и с мач по-малко.