Реал оглави Ла Лига след комфортна победа на "Алфонсо Перес"

Реал Мадрид изпревари Жирона с две точки и изскочи на първа позиция в испанското първенство след успех с 2:0 като гост на Хетафе в отложен двубой от 20-ия кръг.

Лидерската позиция и успехът на "Колисеум Алфонсо Перес" са добре дошли за "кралете" преди градското дерби с Атлетико през уикенда.

Реал започна по-уверено и първият гол не закъсня. В 14-ата минута Лукас Васкес центрира, а Хоселу се пребори за по-добра позиция и с глава прати топката в мрежата. Това беше шесто попадение за опитния нападател през сезона.

В началото на второто полувреме Грийнууд уцели гредата и Хетафе пропусна най-добрата си възможност да изравни. Но по-точен мерник демонстрира отново Хоселу, който в 56-ата минута удвои аванса на Реал Мадрид. Бившата звезда на Еспаньол получи пас от Винисиус и с много майсторски удар не остави време за реакция на Давид Сория. В следващите минути Хоселу дори беше близо до хеттрик, но не успя да оформи такъв.