Страхотна новина за капитана на Лутън, който получи сърдечен арест

Страхотна новина за капитана на Лутън, който получи сърдечен арест Снимка: Getty Images

Капитанът на Лутън Таун Том Локиър беше изписан от болницата в сряда, след като получи сърдечен арест на терена по време на двубоя от Висшата английска лига срещу Борнемут в края на миналата седмица.

На 29-годишния защитник е бил поставен имплантируем кардиовертер дефибрилатор, за да предотврати повторение на инцидента от миналата събота.

Том Локиър падна на тревата в 59-ата минута на срещата между Лутън и Бирнемут, а в този момент около него нямаше други футболисти. Запалянковците на Борнемут и Лутън изпратиха с аплодисменти изнесения на носилка от стадиона играч.

Локиър се подложи на множество изследвания и прегледи през последните няколко дни. Уелският национал колабира и през май тази година на "Уембли" по време на плейофен мач на Лутън Таун срещу Ковънтри за влизане във Висшата лига. а а

По време на двубоя миналата събота "шапкарите" взеха преднина още в третата минута на двубоя чрез Елайджа Адебайо, а Борнемут изравни 13 минути след почивката за 1:1 с попадение на Доминик Соланке.

Срещата между двата отбора беше прекратена в 65-ата минута.