ПАОК и Рубин изхвърлиха Тотнъм от Лига Европа, Манолев вкара за ПСВ

Манолев влезе в 70-ата минута и само пет след това вкара на Рапид (Букурещ) Снимка: Getty Images
Манолев влезе в 70-ата минута и само пет след това вкара на Рапид (Букурещ)

Тотнъм стана вторият отбор от Англия след този на Фулъм, който напуска безславно Лига Европа, след като завърши на трето място в група "А".

"Шпорите" очаквано постигнаха убедителна победа с 4:0 като гост на пълния аутсайдер Шамрок Роувърс, но по същото време ПАОК и Рубин (Казан) извъртяха гросмайсторско реми в Солун, което уреждаше и двата отбора.

Въпреки това надеждите на лондончани бяха дълго време живи, след като "черно-белите" поведоха в началото на двубоя срещу тима от Татарстан след точно изпълнена дузпа на Виейриня, а директен червен картон бе показан на Сергей Ружиков.

Всичко обаче си дойде на мястото в 48-ата минута, когато бърза акция на Рубин завърши с мощен изстрел на Валдес за крайното 1:1.

Станислав Манолев отбеляза първия гол за ПСВ Айндховен при победата с 2:1 над Рапид (Букурещ) в мач без значение от група "C".

Българският национал стори това с удар извън наказателното поле само пет минути, след като се появи на терена на мястото на Марцо.

Манолев започна на скамейката, но бе пуснат в 70-ата при резултат 0:0.

В 79-ата Матавш покачи за "филипсите", а добре познатият от краткотрайния си престой в ЦСКА ветеран Даниел Панку реализира гола на честта за Рапид в продължението.

В другата среща Апоел надигра Легия с 2:0, но поляците вече се бяха класирали за елиминационната фаза.

Там са Стандард (Лиеж) и Хановер от група "B", като и двата тима постигнаха нови победи над ФК Копенхаген и Ворскла (Полтава) и завършиха по безапелационен начин на първите две места.

Жребият за 1/16-финалите на Лига Европа ще бъде изтеглен утре след 14:00 часа българско време.