Перфектно начало за волейболистите в олимпийската квалификация

Перфектно начало за волейболистите в олимпийската квалификация Снимка: Startphoto.bg

България тръгна с перфектна победа с 3:0 гейма над Китай в олимпийската квалификация за Париж 2024.

Националите преодоляха убедително домакина на турнира с 25:18, 25:19 и 25:14, като показаха добро лице преди по-сериозните изпитания през следващите дни.

Нашите имаха малки затруднения само във втория гейм, в който китайците поведоха с 5:2 и 8:5.

Играчите на Пламен Константинов обаче изравниха до 9:9 и после си осигуриха преднина, която не изпуснаха до края на частта.

В другите два гейма България повеждаше от самото начало и Китай нямаше никакъв отговор за нашите атаки.

Останалите ни съперници в турнира са европейският шампион Полша и бронзовият медалист от Токио 2020 Аржентина плюс Нидерландия, Канада, Мексико и Белгия.

Квоти за Олимпиадата в Париж ще вземат само първите два тима в крайното класиране.

Следващият мач на "лъвовете" е утре срещу фаворита и еврошампион Полша.