Шеста загуба в осем мача за България в Лигата на нациите

Волейболистите на България регистрираха тежко поражение от Словения в Лигата на нациите с 0:3 гейма (23:25, 14:25, 21:25).

Това бе последен мач за националите ни в тазгодишното издание на Лигата на нациите.

България се намира на 14-о място във временното класиране на Лигата с две победи, шест загуби и пет точки от осемте си мача в групата.

Двубоят се игра пред около 1800 зрители в залата във Фукуока, Япония.

Освен в първия гейм, възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини не успяха да окажат кой знае каква съпротива на бронзовия медалист от ЕвроВолей 2023.

По време на турнира в Група 5 от последната седмица на основната фаза в Любляна (Словения) българите ще играят последователно с дебютанта Турция, световния шампион Италия, Куба и Аржентина.

Словения пък е начело със седем победи, една загуба и 18 точки. В последния турнир, на който са домакини, словенците ще спорят със същите съперници като България - Аржентина, Куба, Турция и Италия.