Везенков и Сакраменто паднаха в Ню Йорк

Везенков и Сакраменто паднаха в Ню Йорк Снимка: Getty Images

Александър Везенков игра почти 14 минути при загубата на Сакраменто Кингс във визитата на Ню Йорк Никс със 109:120.

Саша се открои с 11 точки, две борби и две асистенции и показа, че постепенно навлиза в топ форма след контузията на глезена.

Сакраменто водеше с 21 точки в началото на втората четвърт, но допусна обрат. "Кралете" са осми в класирането на Западната конференция, но имат много трудна програма в оставащите 6 мача и е малко вероятно да се преборят за позиция в топ 6.

Междувременно "бричовете" са с баланс от 45 успеха и 31 поражения. По този начин тимът на Том Тибодо измести Орландо Меджик от четвъртата позиция на Изток, а е близо и до третия Кливланд Кавлиърс.

Най-резултатен в двубоя беше Джейлън Брънсън с 35 точки, към които добави и 11 асистенции. Джош Харт вкара 31 точки и остана близо до "трипъл-дабъл", а за Сакраменто Ди'Аарън Фокс завърши с 29 точки.