Байерн отново се разправи с Барса, Левандовски пожали баварците

Байерн отново се разправи с Барса, Левандовски пожали баварците Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен удари Барселона с 2:0 на "Алианц Арена" в голямото дерби от група "C" на Шампионската лига.

Германският шампион беше надигран през първото полувреме, но в началото на второто отбеляза два гола в рамките на 4 минути, с които реши мача.

Роберт Левандовски пък не успя да накаже бившия си тим, макар че имаше много добри възможности за това преди почивката.

Двата тима започнаха на висока скорост, а първото положение беше в 9-ата минута, когато Педри стреля от опасна позиция и Мануел Нойер спаси.

Атаките на каталунците бяха по-опасни и в следващите минути Роберт Левандовски на два пъти беше много близо до гола, но първо не уцели вратата, а после Нойер отново се отчете със спасяване.

Към края на полувремето Барселона можеше да получи дузпа, но ВАР изобщо не разгледа ситуацията за нарушение срещу Усман Дембеле.

След почивката Байерн беше по-добър и откри в 50-ата минута, когато Люка Ернандес беше изпуснат при един ъглов удар и откри с глава.

Малко по-късно Лерой Сане получи от Мусиала и напредна светкавично, за да завърши покрай Тер Щеген за 2:0.

Гостите имаха златен шанс да върнат интригата, когато Педри излезе сам срещу вратаря, но удари гредата.

С изтичането на минутите атаките на Барса ставаха все по-безплодни и без особени трудности Байерн удържа победата.

Това беше девети успех за германския колос в последните 12 мача срещу този съперник.

В другия мач от тази група Интер не допусна изненада и победи Виктория Пилзен с 2:0 като гост.

В класирането води Байерн с 6 т. пред Интер и Барса с по 3 и Виктория с 0.