Голяма вечер за Ботев и ЦСКА 1948 в Лигата на конференциите

Голяма вечер за Ботев и ЦСКА 1948 в Лигата на конференциите Снимка: start-photo.bg

Ботев Пловдив и ЦСКА 1948 записаха победи в мачовете си от третия квалификационен кръг за влизане в групите на Лигата на конференциите.

"Канарчетата" победиха Жрински Мостар с 2:1 в Пловдив, благодарение на голове на Самуел Акере и Алекса Мараш. За гостите точен бе Кузе.

Ботев пропусна още няколко добри шансове, за които може и да съжалява на реванша след седмица в Босна и Херцеговина.

Междувременно ЦСКА 1948 надделя над кипърския Пафос със същия резултат.

"Червените" взеха минимален аванс след първия мач на "Васил Левски". Танкович откри резултата за гостите още в десетата минута, след което ЦСКА 1948 обърна.

Марио Илиевски изравни в 29-ата, а в 50-ата Талис реализира от дузпа, за да оформи крайното 2:1 за тима на Вальо Илиев.

В 71-вата минута ново попадение на Илиевски бе отменено след спорно решение на съдиите във ВАР стаята, които видяха нарушение на Даскалов при изграждането на атаката.