И Сити капитулира на "Бернабеу"! Реал с пореден велик обрат и си осигури нов финал с Ливърпул Снимка: Getty Images

Реал Мадрид го направи отново! След обратите срещу Челси и Пари Сен Жермен на "Сантяго Бернабеу" бе повален и Манчестър Сити. "Кралете" стигнаха до победа с 2:1 в редовното време, благодарение на два късни гола на Родриго, след което в продълженията довършиха Сити с точно изпълнена дузпа на Карим Бензема.

Така Реал за първи път преодолява полуфиналната фаза в Шампионската лига, след като е загубил първия мач - с 3:4, и с общ резултат от 6:5 си осигури нов финал срещу Ливърпул. Двата тима играха един срещу друг във финала през 2018-а в Киев, когато "кралете" спечелиха с 3:1 и триумфираха с 13-ата си и последната засега корона.

На 28 май на "Стад дьо Франс" Реал ще търси своята 14-а европейска корона, като се намира в серия от седем поредни спечелени финала в Шампионската лига.

След не особено интригуващо първо полувреме, в което най-интересните моменти бяха две спасявания на Тибо Куртоа след удари на Бернардо Силва и Фил Фоудън, втората част предложи истинско футболно шоу.

Още в първите секунди "кралете" наложиха сериозен натиск и създадоха няколко положения. Най-чистото беше още в 46-ата минута, когато след заучено подновяване на играта Дани Карвахал прати прострелно центриране, но от няколко метра Винисиус прати топката в аут.

Реал продължи да натиска, но, изненадващо, Сити поведе. В 73-тата след бърза атака през центъра Бернардо Силва намери надясно непокрития Рияд Марез, който с мощен удар в близкия ъгъл изненада Куртоа. Белгийският страж направи грешна стъпка вдясно, оголи близкия си ъгъл и си плати за това.

Но в края дойдоха минутите на Реал. Смените на Карло Анчелоти проработиха, докато тези на Гуардиола - не. Татко Карло смени цялата си халфова линия, изваждайки Кроос, Модрич и Каземиро, а на тяхно място пусна Родриго, Камавинга и Асенсио. Докато Гуардиола тръгна да се застрахова и извади голмайстора Марез, Де Бройне и Жезус за Фернандиньо, Гюндоган и Грийлиш.

Сити изпусна центъра и обратът започна да се пече. Първо, "гражданите" пропуснаха да поведат с 2:0, след като Ферлан Менди изчисти от голлинията удар на Грийлиш, след което на сцената излезе Родриго.

Бразилецът изравни резултата в 90-ата, промушвайки се между Рубен Диаш и Едерсон. След центриране на Камавинга Бензема върна топката в малкото наказателно поле, където Родриго засече топката - 1:1.

Снимка: Getty Images

Секунди по-късно Родриго удари за втори път. Този път Дани Карвахал центрира, бразилецът надскочи Рубен Диаш, който имаше кошмарна вечер на "Бернабеу", и с глава остави Едерсон на място.

Кошмарът за Сити стана още по-голям в началните секунди на добавеното време. В 93-тата минута Рубен Диаш направи поредното си неразчетено действие, закъсня при едно единоборство с Карим Бензема и повали французина в наказателното поле - дузпа за Реал. Зад топката застана самият Бензема, който прати Едерсон в грешния ъгъл и даде преднина на домакините от 3:1 и с 6:5 в общия резултат.

Сега "гражданите" трябваше да догонват.

В самия край на първото продължение Сити бе на крачка от изравняване на общия резултат, но Куртоа и късметът отново спасиха Реал. Белгиецът отрази опасен удар с глава на Фоудън, след което Фернандиньо от няколко метра не успя да засече точно топката.

Във второто продължение Сити не направи нищо смислено в опит да стигне до дузпите и въпреки че бе на секунди от финала за втора поредна година, този сезон на Гуардиоал и компания ще им се наложи да го гледат по телевизията.