Рома се провали в 88-ата минута и остана зад Лудогорец

Рома се провали в 88-ата минута и остана зад Лудогорец Снимка: Getty Images

Рома загуби с 1:2 от Бетис на "Олимпико" и остана зад българския Лудогорец в класирането в група "C" на Лига Европа.

Тимът на Жозе Моуриньо допусна победен гол в 88-ата минута и остана с празни ръце от сблъсъка с лидера в групата.

Така Рома усложни ситуацията си в турнира, след като загуби и от Лудогорец и остана с две поражения от три мача.

Тази вечер Пауло Дибала откри резултата от дузпа в 34-тата минута, но 6 по-късно Гуидо Родригес изравни след подаване на Луис Енрике.

През второто полувреме домакините имаха златен шанс да поведат след разбъркване, но Клаудио Браво спаси удара на Кристанте.

Срещата отиваше към равенство, когато две минути преди края Родри центрира отляво и Луис Енрике се разписа с много хубав удар с глава, с който се превърна в герой за своите.

В добавеното време Дзаниоло получи директен червен картон за удар срещу съперник и ще пропусне ответния двубой срещу андалусийците.

Бетис почти сигурно си осигури продължаването напред със събраните 9 т. от три мача.

Втори е Лудогорец с 4 пред Рома с 3 и ХИК Хелзинки с 1.