Епичен обрат в английския футбол: Разгром със 7 гола донесе мечтаната промоция (видео) Снимка: Getty Images

Бристъл Роувърс си извоюва промоция за Лига 1 по възможно най-емоционалния начин.

Тимът от Лига 2, четвъртото ниво на английския футбол, имаше почти невъзможна мисия преди последния кръг от първенството, но сътвори малко чудо и с разгром със 7:0 над Скънторп хвърли феновете си в еуфория.

Преди заключителните мачове трети в класирането беше Нортхемптън заради по-добрата си голова разлика от Бристъл - +20 срещу +15.

Изглеждаше почти абсурдно Бристъл да победи с 5 или повече гола от своя директен съперник - особено предвид, че до 22-рата минута Нортхемптън поведе с 3:0 срещу Бароу.

Бароу върна един гол в края на полувремето, но пък Бристъл водеше само с 2:0 на последния Скънторп и все още трябваше да навакса цели 5 гола.

Вторите полувремена обаче промениха всичко. Нортхемптън не вкара повече и даже остана с човек по-малко към края, докато Бристъл си спретна голова фиеста.

В 85-ата минута Андерсън отбеляза попадението, с което домакините дръпнаха със 7:0 срещу Скънторп и още тогава феновете на Роувърс нахлуха екзалтирани на терена и прекъснаха мача.

Мачът на Нортхемптън свърши, а този на Бристъл се доигра и приключи без повече попадения.

Така и Бристъл Роувърс и Нортхемптън завършиха с голова разлика +22, но Роувърс грабна третото място и влезе директно в Лига 1 заради повечето отбелязани попадения.

Любопитен детайл е, че мениджър на Бристъл е една от най-скандалните фигури в английския футбол Джоуи Бартън, оставил зад себе си множество изцепки през футболната си кариера.