Простотия във Висшата лига: Фенове нацелиха играчи с бутилки (видео)

Двама играчи на Астън Вила пострадаха, след като бяха уцелени от полетели от трибуните предмети в двубоя срещу Евертън от Висшата лига.

Гостите спечелиха мача на "Гудисън Парк" с 1:0, а скандалът се случи именно при единствения гол в срещата, вкаран от Еми Буендия в добавеното време на първата част.

Тогава Люка Дин центрира и аржентинският халф се разписа с глава. Докато играчите на Вила се радваха, фенове на Евертън започнаха да мятат по тях бутилки, стотинки и други предмети.

Мати Кеш и Дин бяха уцелени и започнаха да се превиват на тревата.

Реакциите в социалните мрежи бяха бурни и мнозина порицаха феновете на Евертън за хулиганската проява.

Припомня се, че съвсем доскоро Люка Дин игра с екипа на Евертън и запалянковците даже бяха гневни на вече бившия мениджър Рафа Бенитес, че предизвика продажбата му във Вила.

Други наблюдатели обаче твърдят, че потърпевшите са преиграли и не са пострадали чак толкова, че да е необходимо да се въргалят по терена.

В началото Дин беше посрещнат с позитивна реакция от публиката на Евертън, но това се промени, когато той асистира за гола.

По-късно стана ясно, че стюардите на домакините вече издирват провинилия се фен.

За Евертън това е четвърта загуба в първенството за последните пет мача и тимът пропусна да отбележи положителна промяна в първия двубой на временния наставник Дънкан Фъргюсън след уволнението на Бенитес.