Англия спечели групата след мълниеносно второ полувреме, САЩ удържа Иран

Англия спечели групата след мълниеносно второ полувреме, САЩ удържа Иран Снимка: Getty Images

Англия спечели група "B" на Мондиала в Катар и завърши груповата фаза с убедителна победа с 3:0 над Уелс.

Тимът на Гарет Саутгейт се разигра през второто полувреме и победи с попадения на Маркъс Рашфорд и Фил Фодън, които бяха резерви в първите два мача на отбора на първенството.

Още преди почивката Англия доминираше в британското дерби и в 10-ата минута стигна до чисто положение, но Дани Уорд излезе навреме и парира удара на Рашфорд.

"Трите лъва" продължиха да играят по-добре, но трудно стигаха до положения до началото на второто полувреме.

Тогава в рамките на минута Рашфорд и Фодън се разписаха, като първо нападателят на Манчестър Юнайтед откри с удар от фал във вратарския ъгъл. Фодън пък засече центриране по земя на Хари Кейн.

В 68-ата минута Рашфорд се разписа още веднъж след индивидуално изпълнение и изстрел през краката на няколко съперници. Така той вече има три гола на това първенство.

Второто място в тази група спечели тимът на САЩ, който се наложи с 1:0 в решаващия сблъсък с Иран.

Янките тотално надиграха Иран през първото полувреме и заслужено поведоха в 38-ата минута, когато Сержиньо Дест свали с глава към Пулишич и звездата на САЩ се разписа отблизо.

В продължението на първата част Тимъти Уеа също порази вратата, но беше отчетена засада.

Второто полувреме беше съвсем различно и американците се прибраха, а Иран стигна до няколко положения и до последно търсеше изравняване.

Точката щеше да прати отбора на Карлош Кейрош на осминафинал, но САЩ удържа победата и ще се изправи срещу Нидерландия в следващия си двубой.

Англия пък ще срещне Сенегал в първия кръг на елиминациите.

В крайното класиране в групата Англия е начело със 7 т. пред САЩ с 5, Иран с 3 и Уелс с 1.