Франция посече Дания и звездите вещаят нова титла за "петлите"!

С два гола на Килиан Мбапе Франция победи Дания с 2:1 в европейско дерби от втория кръг в група "D" на Световното първенство в Катар, играно на стадион "974" в Доха.

Двата тима направиха страхотен мач, а "петлите" най-после повалиха скандинавците, които срещнаха вече два пъти през 2022-ра. "Червеният динамит" записа два успеха в турнира Лига на нациите - 2:1 на "Стад дьо Франс" и 2:0 на "Паркен". Тези съперници играха и в груповата фаза в Русия преди четири години, когато фиксираха единственото нулево равенство на първенството.

Но сега Франция ликува и поглежда към звездите заради важен елемент на суеверие. Той се изразява в това, че и при двете си световни титли Франция игра срещу Дания и не загуби - 2:1 през 1998-а и 0:0 точно две десетилетия по-късно. Ще има ли нов френски триумф на шампионата на планетата?

Всички попадения паднаха през второто полувреме. Варан имаше добър шанс още в първия четвърт час, но топката бе избита след негов удар. Малко по-късно Рабио засече прекрасно центриране на Дембеле, но Шмайхел се справи.

Тимът на Каспер Хюлманд създаде първата си реална опасност в 36-ата минута. Отлична контраатака бе завършена от Корнелиус, който стреля силно, но покрай вратата.

През втората част Мбапе се разигра и в 61-вата минута даде аваннс на своите.

Той пусна към Тео Ернандес в наказателното поле, който му върна и звездата на ПСЖ прати топката в мрежата.

Защитата на французите на свой ред се пропука седем минути по-късно след ъглов удар. Центриране на Ериксен бе отклонено от Андерсен и Андреас Кристенсен с глава заби топката в мрежата.

Франция обаче не се отказа да опитва и с втория гол на Килиан Мбапе - в 86-ата минута след асистенция на Гризман - взе победата, която осигурява място на световните шампиони на 1/8-финалите.