Полша приземи палачите на Меси

Няколко дни след сензационната победа над Аржентина националният тим на Саудитска Арабия бе приземен от Полша. Роберт Левандовски и съотборниците му се наложиха с 2:0 и завързаха още повече нещата в групата.

В последния рунд "дружината" среща Аржентина, а саудитите - Мексико.

Двата тима направиха итгересен мач и от самото начало се заредиха постоянни атаки. Саудитска Арабия създаде първото положение след десетина минути игра, след като Мохамед Канно стреля опасно, но опитният Войчех Шчесни се намеси и спаси.

"Дружина полска" дочака момента си в 39-ата минута, когато осъществи много добра атака по дясното крило, топката бе центрирана отлично от Мати Кеш към Роберт Левандовски, той се оказа очи в очи с вратаря, но не успя да стреля, а вместо това пое и след обръщане край аутлинията върна отлично към Пьотър Жиелински, а халфът на Наполи нямаше проблем да отбележи за 1:0.

Две минути преди края на полувремето Саудитска Арабия получи спорна дузпа, след като Ал-Шехри беше закачен леко от Биелик, а след консултация с ВАР реферът посочи бялата точка.

Салем Ал-Досари застана зад топката и стреля вдясно, но Шчесни усети ъгъла и спаси, а при добавката на Ал Бурайк направи и второ спасяване.

Положенията продължиха да се редят, а поляците удариха две греди. В 82-рата минута най-накрая щастието им се усмихна отново и Роберт Левандовски подпечата победата им.

Звездата на Барселона получи подарък от саудитски бранител и се разписа за 2:0.

Така Полша събра 4 точки, а Саудитска Арабия си остава с 3. От 21:00 часа е другият мач, който протиповоставя Мексико и Аржентина, а при загуба Лео Меси и компания си стягат багажа.