Роналдо се престори на голмайстор, Португалия излезе от групата

Роналдо се престори на голмайстор, Португалия излезе от групата Снимка: Getty Images

Португалия се класира за елиминациите на Световното първенство след победа с 2:0 над Уругвай във втория си мач от група "H".

Два гола на Бруно Фернандеш през втората част осигуриха успеха, като първият от тях в началото беше записан на Кристиано Роналдо, но повторенията показаха, че капитанът изобщо не докосва топката.

Силното второ полувреме беше достатъчно на "мореплавателите" и те вече са почти сигурни победители в своята група.

През първата част Португалия владееше повече топката, но единственото чисто положение беше в полза на южноамериканците.

Родриго Бентанкур направи страхотен пробив през няколко противникови играчи и останал сам срещу Диого Коща, би право във вратаря, който спаси.

Тимът на Фернандо Сантош започна по-силно второто полувреме и в 54-тата минута поведе.

Фернандеш отправи прострелно центриране, Роналдо скочи, за да засече топката с глава, но тя влетя директно във вратата на Муслера.

Кристиано се зарадва така, сякаш той е отбелязал, но всъщност не успя да достигне кълбото.

Уругвай направи няколко нелоши атаки в търсене на изравняване, но не извлече максимума от тях, а след влизането си в игра Луис Суарес стреля много близо до дясната греда.

В 90-ата минута Португалия получи дузпа за игра с ръка на падащия Хосе Хименес.

Бруно Фернандеш покачи на 2:0 от бялата точка, а дълбоко в добавеното време можеше да направи и хеттрик, но уцели гредата.

Португалия води в групата с 6 т., докато другите три тима запазват шансове да продължат напред.

На второ място е Гана с 3 т., а Южна Корея и Уругвай са с по 1.