След геройството срещу Германия, Япония рухна във втория мач

След геройството срещу Германия, Япония рухна във втория мач Снимка: Getty Images

Коста Рика изненадващо победи Япония с 1:0 и промени хода на събитията в група "Е" на Световното първенство.

Кейшер Фулър Спенс отбеляза единственото попадение в 81-вата минута с параболичен удар, който прехвърли вратаря Шуичи Гонда.

Така настроението в двата тима коренно се промени.

Японците бяха на гребена на вълната след геройската победа с 2:1 над Германия, но сега са пред отпадане, тъй като им предстои тежък последен мач в групата срещу Испания.

Коста Рика пък записа катастрофално 0:7 от "Ла фурия", но сега се върна в играта и запазва надежди за излизане от групата преди последния кръг.

Костариканците показаха здрава игра днес, докато за Япония си проличаха проблемите при сблъсъка със сгъстената защита на съперника.

На няколко пъти Кейлор Навас се намеси авторитетно, за да запази суха мрежата си - а най-близо до изравняване беше Камада с удар отблизо в 89-ата минута, спасен от стража.

По-късно днес предстои дерби сблъсъка от тази група между Испания и Германия.