Най-унизителните резултати на Арсенал при Венгер

В дългата си кариера начело на Арсенал Арсен Венгер трябваше да изтърпи и няколко гръмки провала....
Манчестър Юнайтед – Арсенал 6:1 (Висша лига, февруари 2001 г.)
Хеттрик на Дуайт Йорк и по един гол от Рой Кийн и Оле Гунар Солскяер направиха резултата 5:0, преди Тиери Ани да отбележи почетното попадение за „артилеристите“. Теди Шерингам заби шестия пирон в ковчега на Арсенал за тима на сър Алекс Фъргюсън. Победата осигури аванс от 16 точки за Юнайтед тогава, а в края на сезона „червените дяволи“ грабнаха титлата.
Тотнъм – Арсенал 5:1 (Купа на лигата, януари 2008 г.)
Най-много боли от Тотнъм. Питайте феновете на Арсенал. А в борба за място на финала за Купата на лигата, боли дори повече. Джърмейн Джинас, Роби Кийн, Аарън Ленън и Стед Малбранк се разписаха за „спърс“, а неповторимият Никлас Бендтнер си вкара автогол.
Манчестър Юнайтед – Арсенал 8:2 (Висша лига, август 2011 г.)
Най-куриозното бе, че Войчек Счесни бе най-добрият играч на Арсенал в онзи следобед. Разгромът от Юнайтед си остава най-големият в кариерата на Арсен Венгер и до ден-днешен. Хеттрик на Уейн Рууни, два гола от Ашли Йънг и по един от Дани Уелбек, Нани и Парк донесоха усмивки от радост и подигравки на „Олд Трафорд“.
Ливърпул – Арсенал 5:1 (Висша лига, февруари 2014 г.)
„Червените“ унижиха съперника си в рамките на 20 минути, повеждайки с 4:0, благодарение на два гола на Мартин Шкъртел и по един на Стърлинг и Стъридж. Ново попадение на Стърлинг в началото на втората част направи резултата 5:0, преди точен удар от дузпа на Микел Артета да оформи крайното 5:1.
Челси – Арсенал 6:0 (Висша лига, март 2014 г.)
Само шест седмици след катастрофата на „Анфийлд“ Арсенал трябваше да преглътне дори по-разгромна загуба. И то в мач №1000 начело за Венгер. Както срещу Ливърпул, „топчиите“ бяха отнесени още в първите минути с голове на Самуел Ето`о, Андре Шурле и Еден Азар. А Арсенал остана с човек по-малко след ранен червен картон на Киърън Гибс. „Сините“ обаче не се смилиха и добавиха още три гола чрез Оскар и Мохамед Салах, оставяйки Венгер без победа в 11 срещи срещу големия му съперник Жозе Моуриньо.

Арсен Венгер написа нова срамна страница в историята си начело на Арсенал.

Френският специалист видя как неговите „артилеристи“ загубиха от Байерн Мюнхен с 1:5 за трети пореден път и Арсенал отпадна на 1/8-финалите на Шампионската лига след общ резултат 2:10.

Това бе седмият пореден път, в който „топчиите“ отпаднаха на този етап от най-престижната европейска клубна надпревара.

И въпреки че 1:5 е достатъчно срамна загуба, Арсен Венгер има още няколко дори по-срамни. Все пак е начело на Арсенал 21 години вече...

В галерията ще си спомним още 5 случая, в които Арсенал на Венгер бе безпомощен, както бе и срещу Байерн във вторник вечер. Без да се връщаме към която и да е от последните три катастрофи срещу баварците.