Клип на полицейски началник, който играе канадска борба със задържан, се появи в един от големите портали за видео споделяне, предаде БНТ.
Полицейският шеф във видеото е Николай Николов, днес директор на Областната дирекция на МВР в София. Известен бил сред колегите си с цветистия прякор Щангата заради спортните му занимания на младини.
Той предположи, че клипът е сниман преди 6-7 години, когато бил началник на групата за разследване на тежки престъпления в Първо РПУ в София. Според него лицето, с което играе канадска борба, може да е извършител на тежко престъпление.
"Рецепта в нашата работа няма. Ако съм счел, че мога да отворя душата на този човек, за да разговаряме и той е дал повод да играем канадска борба, може би това е бил един от метода, по който да стигна до истината", казва полицейският шеф.
Николов коментира още, че "това е една честна, спортменска игра", и както се разбра от думите му, част от разпита. "Виждате, дори аз на противника си му давам предимство в условията, той играе прав, аз седнал. Давам му възможност да даде старт на играта, така че не виждам нищо лошо и никакво полицейско насилие няма", коментира още Николай Николов.
Той обаче изрази съжаление за държането си.
От кадрите се вижда, че Николов побеждава "съперника" си с 2:0. Накрая, след като го нарича "лайнар", Николов казва: "Тренирал канадска борба в Студентски град?! Бих ли те? 2:0 за мене! Я ела горе аз да ти е.а п.....а майна!"
"Качвай се горе! Отвори стаята, г-н началник, отвори аз да го профилирам малко", обръща се Николов към свой колега, след което продължава беседата със задържания, качвайки се по стълбите: "Нали тренираш канадска борба? Колко е резултатът? 2:0, ясно ли ти е?! Колкото Левски би ЦСКА... Качвай се горе аз да ти... да си поговориме!"
С това видеото завършва. Според Mediapool последната фраза на Николов прави установяването на приблизителната дата по-лесно. Причината е, че за последно Левски победи ЦСКА с 2:0 през пролетта на 2009 г. Преди този мач "сините" нямат победа с този резултат над вечния си съперник от 2001 г., когато обаче мобилни телефони с камери нямаше, коментира Mediapool.