Тотнъм срещу расистите в Милано

Касано беше звездата на Интер снощи Снимка: Getty images
Касано беше звездата на Интер снощи

Тотнъм падна с 1:4 от Интер на „Сан Сиро", но продължава в Лига Европа, тъй като победи италианците с 3:0 у дома и има повече голове на чужд терен. Мачът обаче беше помрачен от расистките изяви на феновете на домакините, които накараха мениджъра на Тотнъм Андре Вияш-Боаш да поиска от УЕФА по-активни действия и да накаже Интер.

Някои от феновете на Интер имитираха маймунски крясъци, когато топката се озовеше в някой от чернокожите играчи на Тотнъм, а най-много обиди бяха насочени към Еманюел Адебайор, който обаче вкара гола, който класира лондонския клуб напред.

Интер стигна до 3:0 в редовното време, после дойде продължението от 30 минути, като в шестата минута след началото му Адебайор вкара и това допълнително затрудни шансовете на домакините. Те успяха да отбележат още един гол чрез Рикардо Алварес, но не успяха да постигнат нещо повече.

Антонио Касано спечели приза за играч на мача - той вкара един гол и беше човекът, който дърпаше Интер напред. За италианците отбеляза и Родриго Паласио, а Уилям Галас си отбеляза автогол.

Липсата на Гарет Бейл се отрази сериозно на играта на Тотнъм и Интер можеше без проблеми да се справи с гостите, но Естебан Камбиасо пропусна да вкара в продължението.