Лидерите в калчото си взеха своето

Робиньо влезе като резерва и вкара два гола за победата на Милан над Парма Снимка: Getty Images
Робиньо влезе като резерва и вкара два гола за победата на Милан над Парма
Валери Божинов също влезе през втората част като смяна, но не можа с нищо да помогне на "дуковете" Снимка: Getty images
Единсон Кавани отбеляза поредните си два гола за Наполи Снимка: Getty Images
Единсон Кавани отбеляза поредните си два гола за Наполи

Отборите на Милан и Наполи, които заемат първите две места в класирането в Серия „А" бяха безкомпромисни в два от най-интересните мачове в ХХV кръг.

Първо Милан се наложи категорично над отбора на Парма с 4:0, като резервата Робиньо отбеляза два гола през второто полувреме, за да довърши състава на „дуковете", в който тогава се появи като смяна и българинът Валери Божинов.

В късния мач неаполитанците бяха безкомпромисни като гости не на кой да е, а на отбора на Рома. Два гола отбеляза топстрелецът на Наполи Единсон Кавани, който увеличи  още аванса си в класацията на голмайсторите. Интересен инцидент се получи в 22-ата минута на мача, когато защитникът на столичани Алеандро Роси и нападателят на южняците Езекил Лавеци се наплюха взаимно, но получиха само жълти картони.

Нападателят на „Скуадра адзура" и Милан Антонио Касано отбеляза първия си гол за „росонерите" и бе словоохотлив след мача... „Хората видяха, че ние стъпихме на терена с подходящата нагласа за победа. Ако продължаваме да играем по този начин, никой не може да ни спре. Научих  се, че в Милан винаги трябва да даваш 100% от себе си и победата винаги е задължителна цел. Ако някой направи грешка, се опитвам да го успокоя. В крайна сметка всеки може да сбърка пас, а аз лично не съм точно най-големият бегач в отбора", каза националът.

„Пато е най-добрият млад играч в света. Той има 50 гола в 100 мача и хората го обичат, така че трябва да остане спокоен и да дава класа на играта на Милан", каза още Касано.

„Росонерите" в момента  са с 59 точки - три повече от Наполи в класирането, а във вторник посрещат Тотнъм в първи 1/16-финал от Шампионската лига.

Преследвачите от италианския юг пък са домакини на Виляреал в четвъртък в мач от 1/32-финалната фаза на Лига Европа.

Довечера е т. нар. „Дерби на Италия", противопоставящо шампиона Интер (на трето място в момента) и гранда Ювентус, който е едва на осма позиция в таблицата.

Едно от новите попълнения на „бианконерите", които са домакини днес - опитният голмайстор Лука Тони, записал стотното си попадение в Серия „А" в миналия кръг, заяви, че успехът е изключително необходим на Юве, за да си докаже отборът че може да побеждава в такива мачове и да получи психологически допинг за изкачване нагоре в класирането.

Дали ще се получи така, ще разберем довечера от 21:45 ч. българско време.