Пиронкова в III кръг на "Уимбълдън"

Пиронкова продължава напред на Уимбълдън Снимка: Getty Images
Пиронкова продължава напред на Уимбълдън

Цветана Пиронкова се класира за III кръг на турнира от Големия шлем "Уимбълдън", след като победи Петра Мартич с 6:1, 6:4.

Въпреки, че загуби четири гейма във втория сет, Пиронкова спечели категорично срещу хърватката за 62 минути.

"Уимбълдън" е първият турнир за Пиронкова от една година насам, в който тя записва две поредни победи. През 2010 Пиронкова стигна до полуфиналите в британския турнир, където отпадна от Вера Звонарьова.

С днешния си успех Пиронкова заработи 160 точки и 38 590 евро, но от миналогодишното си участие в "Уимбълдън" Цвети има да защитава 900 точки.

Съперничка на пловдивчанката в III кръг ще бъде добре познатата рускиня Звонарьова, отстранила сънародничката си Елена Веснина с 6:1, 7:6 (7:5).

Така в петък Пиронкова ще има възможност за реванш за отпадането си в подножието на върха преди 12 месеца.