Леонардо доволен от първия си успех в Интер

Леонардо остана доволен от играта на Интер при победата с 3:1 над Наполи Снимка: getty images
Леонардо остана доволен от играта на Интер при победата с 3:1 над Наполи

Бразилският наставник на Интер Леонардо засипа с похвали своите играчи след победата с 3:1 над Наполи в дебютния му двубой в серия А. Попаденията за успеха снощи отбелязаха Тиаго Мота на два пъти и Естебан Камбиасо.

„Изиграхме две съвършено различни полувремена. Наполи знаеше как да ни противодейства и затова избра да играе на контраатаки. Но полузащитниците ни се справиха прекрасно в центъра. През второто полувреме свършихме отлична работа, организирахме грамотно играта си, което ни позволи да създадем доста положения пред вратата на съперника.

От момента, в който дойдох в клуба играчите ми се раздават на 100% на тренировките, никой не се пести. Резултатът от тези тренировки бе успехът срещу Наполи. В този мач дори когато бяха под напрежение играчите ми действаха отлично" , коментира Леонардо след победата снощи.

Бразилецът не пропусна да похвали и предшественика си на поста - Рафаел Бенитес. Испанецът бе назначен след напускането на Жозе Моуриньо и уволнен въпреки че спечели титлата на световното клубно първенство.

„Той е свършил добра работа, просто в тази професия се случват и такива неща. Нормално е сега да започнат да ни сравняват. Ние обаче сме длъжни да продължим напред. Този отбор спечели всички трофеи в предишния сезон, стана и световен шампион и това не е случайно. Можем да играем още по-добре. Имаме отбор, просто трябва да обръщаме внимание на малките детайли", допълни още Леонардо